Biurowe uprawy 2016

Cztery lata temu zacząłem się bawić w uprawę papryczek chilli. W kolejnych lata też zawsze jakieś wysiałem, chociaż już nie na taką skalę, a dwa z krzaczków z pierwszej uprawy – habanero i tabasco – wciąż żyją. Tutaj w towarzystwie draceny, marakui (męczennicy jadalnej), ananasa i trawy cytrynowej:

IMG_20160502_142106

Jak widać, przeważa tropikalna roślinność użytkowa, chociaż nieszczególnie tutaj użyteczna. Za zimne, za ciemne i za suche chyba te tropiki. Ananasy nie chcą kwitnąć mimo perswazji, marakuja też nie. Trawa cytrynowa rośnie, ale też wolniej niż bym chciał (na curry raz w tygodni nie starczy).

Przy pozostałych oknach też zielono…

Ananas, mandarynka, papryka „Cyklon”, papaja (melonowiec właściwy – tegoroczny eksperyment z pestki), papryka „Boruta”:

IMG_20160502_142209

Przy balkonie: kolejny ananas, dwie kolejne papaje (są dwupienne – jak przypadkiem zakwitną chcę mieć szansę na parkę), pomidorki karłowate dla Iki, papryka „Boruta”, a na balkonie: szczypiorek, rukola, poziomki i truskawki:

IMG_20160502_142036

W połowie maja jeszcze papryki i trawa cytrynowa wyjdą na balkon.

4 uwagi do wpisu “Biurowe uprawy 2016

  1. My mieliśmy kiedyś dwóch Włochów na wymianie i jeden nałogowo hodował zioła, a także papryczki. Jak wyjeżdżali, to dostałam puszkę z sadzonką. U mnie umarła, ale tata odratował i teraz stoi u rodziców. Jak ostatnio widziałam, to już całkiem niezły krzaczor się zrobił 😀
    Mnie kusi zrobić jeszcze jedno podejście, ale wciąż się boję, że i tak padnie mi wszystko.

    Polubienie

    1. Namiastka jest na balkonie – skrzynki z truskawkami i poziomkami u góry, z rukolą i szczypiorkiem na dole. Więcej i tak bym nie zyskał, bo większość z tego co mam to samo może urosnąć na 2m, albo i więcej (marakuja już dawno sufitu sięgnęła) 😉

      Polubienie

Co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s