Nodes 26,29,30,38,41 booting

Kiełkowanie niezidentyfikowanej papryczki (#41)

Jestem trochę zaskoczony… Komórki 25-36 to, podobno, papryczki odmiany Habanero (Capsicum chinense), znane z długiego okresu kiełkowania (od 3 do 5 tygodni) i powinny kiełkować ostatnie.

Komórki 37-44 natomiast, to nasionka na szybko wydłubane z papryczki kupionej w pobliskim warzywniaku (która potem została przerobiona na pyszne chilli con carne). Nie liczyłem za bardzo na to, że z tego coś się uda wyhodować, więc sadziłem po dwa nasionka do komórki. I jednak kiełkują. :-) Mimo, że nie znam odmiany, to spokojnie mogę założyć, że to będzie coś z gatunku Capsicum annuum, a te podobno kiełkują najszybciej – pod tym względem już nie ma niespodzianki.

6 uwag do wpisu “Nodes 26,29,30,38,41 booting

 1. Habanere? Nie Habanero?

  BTW, wysadzasz je jak jest tak zimno? Trzymasz je w jakichś specjalnych warunkach? Bo mam trochę nasionek Jolokii, ale nie mam zupełnie doświadczenia.

  Polubienie

 2. Jasne, że Habanero – literówka się trafiła.

  Biuro dogrzewam, a pod tacką jest poduszka elektryczna. Nasionka muszą mieć ciepło, żeby wykiełkować, ale też nie ma co czekać do wiosny – jak się wysieje za późno to im jesienią światła zabraknie zanim zdążą zaowocować. Niektórzy sugerują, żeby już w grudniu siać (z ogrzewaniem i koniecznie sztucznym oświetleniem), ale instrukcje do nasion zwykle mówią o marcu.

  Może kiedyś opublikuję fotkę moich „specjalnych warunków”… chociaż wygląda to strasznie 😉

  Ciekawy też jestem, kiedy sąsiedzi z naprzeciwka złożą donos i wpadnie do mnie ekipa anty-narkotykowa 😉

  Polubienie

 3. Owoców pewnie nie będę miał za dużo (nawet jak uznam za zbyt ostre, to zawsze w jakimś rozcieńczeniu będzie się dało tego użyć), ale pewnie będę szukał chętnych na sadzonki, bo 56 dorosłych roślin na pewno mi się na parapecie nie zmieści 😉

  Polubienie

Co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s