Mistrzowie bezczelnego spamu

Dostałem dziś w nocy:

Pragniemy poinformować iż z przyczyn technicznych został wysłany do Państwa niewłaściwy e-mail z informacją dot. darmowej usługi archiwizacji.

E-mail który mieli Państwo otrzymać miał dotyczyć zgody na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Szanując Państwa prywatność i zarazem przestrzegając obowiązujące przepisy zapewniamy że Państwa e-mail zostanie niezwłocznie usunięty z naszej bazy danych.
Jednakże jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem naszej oferty handlowej prosimy o wysłanie e-maila zwrotnego z wyrażeniem zgody na jej otrzymywanie.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane naszą pomyłką.

Z poważaniem

Zarząd firmy [– cenzura 😉 –]

Informacja została przesłana zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Dz. U Nr 144, poz. 1204.

Nie przypominam sobie, żebym dostał maila o którym mowa. Poza tym, powyższe też mi wygląda jak próba wciśnięcia jakiejś oferty…

7 uwag do wpisu “Mistrzowie bezczelnego spamu

 1. O, też to dostaliśmy i też sobie nie przypominam. Jakaś fala masowej amnezji…

  To jeszcze wspomnę o ostatnim równie bezczelnym sposobie – rozsyłaniem oferty do spamobiorców w BCC: z jakimś adresatem w CC: i ofertą skierowaną rzekomo do niego.

  Polubienie

 2. Właśnie wpadłem na pomysł, żeby wysyłać takim odpowiedź z „zapytaniem czy im się do końca w tych pustych łbach poprzewracało”, „zapytaniem czy mogę zapytać kiedy wreszcie się odpieprzą”, „zapytaniem czy szukają idiotów większych od siebie” i podobnymi „zapytaniami”.

  Polubienie

 3. Ja dostałem zarówno pierwszą wiadomość, jak i po odpisaniu „skąd macie mój e-mail” drugą — tę którą cytujesz. Pierwsza była podpisana imieniem i nazwiskiem: Tomasz Roszak, druga „zarząd firmy”. Robimy pozew zbiorowy? 😉 Z chęcią przećwiczę i sprawdzę, czy uda się wyciągnąć drugiego tysiaka na dzieciaki 😉

  Polubienie

Co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s