Do przemyślenia

Ciekawego linka ktoś wkleił dzisiaj na jdev@conference.jabber.org:
http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000069.html

Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony mądrze piszą i do tego bardzo pocieszająco (mój kod nie jest taki zły :-)), ale z drugiej… nie do końca jestem przekonany że pisanie od nowa nigdy nie ma sensu. A na tę konkretną sprawę można spojrzeć inaczej: może Netscape wyrzucił swój stary kod, ale ekipa Mozilli po prostu zrobiła swoją przeglądarkę od zera. A to już chyba takie naganne nie jest.

2 uwagi do wpisu “Do przemyślenia

  1. Tam nie jest napisane, że to jest "zawsze bez sensu", tylko "w większości przypadków". I trudno się nie zgodzić — we wszystkich opisanych tam przypadkach to rzeczywiście nie ma sensu.
    Moim zdaniem ten artykuł ma raczej skierować ku produkcji solidnego, dającego się ponownie użyć kodu. Po prostu kodu wysokiej jakości, a nie cholernego szmelcu, z którym nie da się nic zrobić, oprócz przepisania od nowa. Przed takimi wpadkami chroni myślenie *przed*.

    Polubienie

  2. O matko, ale to stare 🙂 Kiedys czytalem to juz i nie zgadzam sie do konca. Najlepszy jest taki kod, ktory mozna przepisac kawalkami, a reszta nadal dziala. Lepiej wymienic jedna srubke niz caly traktor, ale lepiej wymienic traktor niz przyklejac kola do osi kropelka (ladna metafora? :P).

    Polubienie

Co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s