Różne

Jestem nieco niewyspany, bo wczoraj do pierwszej siedziałem przed kompem – o północy naszego czasu (22:00 UTC) jab foundation@conference.jabber.org było spotkanie dotyczące protokołów Jabbera (a dokładniej „wiosennych czystek” w JEPach) i postanowiłem tam zajrzeć. Przy okazji JEP-0050 wyszła sprawa języka przesyłanych komunikatów. Dzisiaj rano naskrobałem swoją propozycję podejścia do tematu (taki niby-JEP), na razie bez odzewu.

Przed chwilą skończyłem mod_stats dla jabberd 1.4.x. Jest to prosta implementacja JEP-0039 (statistics gathering) pozwalająca zbierać statystyki serwera, ale nie tylko. Dostępne jest to tutaj.

Dzisiaj udało się żonie wreszcie internet w tej Bochni odpalić. Wczoraj podobno mieli coś tam z kablami popsute, dzisiaj naprawili i trzeba było tylko adres na interfejs dodać (nie mam pojęcia czemu sam się nie dodał) i poprawić resolv.conf. Pierwsze udało mi się Iwonce przez telefon wytłumaczyć, potem podyktowałem jej ssh z odpowiednimi parametrami żeby tunel SSH po SSH zrobić (tam jest maskarada oczywiście), zalogowałem się na swój laptopik i poprawiłem resztę. W każdym razie już działa i żona nie jest już odcięta od cywilizowanego świata. 🙂

4 uwagi do wpisu “Różne

Co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s